Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Inne

Wszechstronna diagnoza kardiologów w Sports Medic

{Oferta z zakresu kardiologii realizowana w placówce medycznej Sports Medic to usługi wyspecjalizowane. Kardiologia Wrocław to leczenie chorób i wad w zakresie układu krążenia i serca. Kardiolog w pierwszej kolejności zleca właściwe badania, a później wprowadza leczenie. Doświadczeni kardiolodzy do pacjentów podchodzą indywidualnie, co ma wpływ na otrzymanie doskonałych rezultatów.

Zabiegi realizowane w placówce odnoszą się do kardiologii inwazyjnej. Bazuje ona na zastosowaniu cewnika naczyniowego i kardiologii nieinwazyjnej. W drugim wypadku chodzi o diagnostykę i leczenie chorób układu krążeniowego oraz serca, bez konieczności fizycznej ingerencji w organizm. Kompleksowa opieka medyczna zawiera: konsultacje kardiologiczne, próby wysiłkowe EKG, badanie EKG Holter, badanie holter ciśnieniowy, USG serca, USG doppler, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG.

Kardiolodzy ze Sports Medic to mający spore doświadczenie oraz ciągle rozwijający kompetencje eksperci, mający wprawę w terapii najmłodszych, dorosłych a także sportowców. Do ekspertów należy się zgłaszać, gdy odczuwa się: ból albo ucisk w klatce piersiowej, arytmię serca, duszności, czy omdlenia i poczucie osłabienia. W ośrodku można korzystać zarówno z konsultacji, jak i z wysokospecjalistycznych procedur leczniczych: koronarografii, zabiegów przezskórnej angioplastyki wieńcowej, wszczepienia rozrusznika i kardiowertera – defibrylatora, inwazyjnych badań elektrofizjologicznych, przezskórnej ablacji albo operacji kardiochirurgicznej.

Zastosowanie innowacyjnego sprzętu, spora wiedza i kompetencje personelu medycznego zachęcają do leczenia się w tym miejscu.

Wszechstronna diagnoza kardiologiczna w Sports Medic zachęca do tego, żeby zgłaszać się na diagnozę dokładnie tutaj. Kiedy tylko ktokolwiek poczuje się ciągle zmęczony, wejście po schodach sprawi mu trudność, a także odczuwa ból w klatce piersiowej i kołatanie w sercu, to są to objawy, z jakimi powinien zgłosić się do podanej placówki medycznej. Kardiologia Wrocław wprost ukazuje, z jakimi objawami się zgłaszać.

W trakcie konsultacji kardiolodzy przyjrzą się pacjentowi a także wskażą, jak poprowadzić prozdrowotny styl życia każdego dnia. Ukażą, że na przyspieszone bicie serca oddziałują: wysiłek fizyczny, stres, nadczynność tarczycy oraz gorączka. Wówczas też przeprowadza się w placówce wszechstronne badanie elektrokardiograficzne.

Do placówki zgłaszają się też chorzy po przechorowanym SARS COV 2. Wybranym z głównych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego, jakie może doprowadzić nawet do niewydolności sercowego. Z tego powodu tak ważne pozostaje to, by pacjenci po przebytej chorobie obserwowali swój organizm. Wykwalifikowani kardiolodzy będą zajmować się pacjentami, którzy w ośrodku mogą poczuć się bezpiecznie.

W celach diagnozy wykonywane są w placówce: badania echokardiograficzne, badania EKG, testy obciążeniowe na bieżni ruchomej, holter rejestrowany przez całą dobę w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca oraz holter całodobowe badanie ciśnienia tętniczego. Podwyższone wskazania do diagnostyki kardiologicznej będą obejmować: pacjentów z ryzykiem wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, pacjentów obciążeni rodzinne, pacjentów wysokiego ryzyka którzy leczą się z powodu cukrzycy albo chorób miażdżycowych, osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka oraz osób aktywnie uprawiających sport. Jeśli jest to niezbędne, wykonane są w placówce inwazyjne procedury diagnostyczne, do jakich zaliczają się: badania z wykorzystaniem cewników, ultrasonografia wewnątrznaczyniowa, pomiar ciśnienia wewnątrz tętnic wieńcowych oraz koronografia. Doświadczeni specjaliści do pacjentów ukierunkowani są indywidualnie i to zapewnia bardzo dobre efekty leczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY