Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Turystyka

Według jakich zasad można obecnie jeździć do Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone mają ogromnie dużo do zaproponowania pod względem turystycznym. Na dokładniejsze ich pozwiedzanie i poznanie wszystkich atrakcji należałoby mieć co najmniej kilka miesięcy. Na szczęście aktualnie osoby zamierzające wybrać się w taką długą podróż, będą miały prościej niż jeszcze kilka lat temu. Przed rokiem 2019 zamierzając wjechać na obszar USA każdy musiał mieć ważną wizę. A jej wydanie to była konieczność złożenia odpowiedniego wniosku, opłacenia go i wizyty u konsula. I nie było wcale pewności, że koniec końców taką wizę się dostanie, bowiem wszystko zależało od kaprysu jednej osoby.

Aktualnie Polska jest obsługiwana w bez potrzeby posiadania wiz, co oznacza że wjazd do Stanów w celu turystycznym lub medycznym wymaga zgłoszenia w elektronicznym systemie ESTA. Sama rejestracja jest dość łatwa, wymaga bowiem wysłania dedykowanego formularza na stronie. Koniecznym warunkiem jest dysponowanie paszportem z chipem, jego numer również jest jednym z wymaganych elementów formularza. Uzyskane zezwolenie jest ważne przez okres dwóch lat, i jego posiadacz może wiele razy w tym czasie jeździć do Stanów.

Jeżeli z jakiś powodów wniosek esta do stanów zjednoczonych został odrzucony, to wówczas pozostaje dotychczasowa procedura o wizę, z rozmową z urzędnikiem konsulatu. Przy składaniu formularza ESTA dobrze jest czasem poprosić o pomoc pośrednika. Zweryfikuje on dokładnie składane dokumenty, czy wszystko jest z nimi w należytym porządku, a dodatkowo w przypadku jakiś problemów będzie służyć pełnym wsparciem i pomocą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY