Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Inne

Ilość ludzi uzależnionych od lekarstw

Terapeuci zajmujący się zagadnieniem uzależnień zgodnie sugerują, że mechanizm uzależnienia jest pokrewny obojętnie od tego, co jest przedmiotem uzależnienia. Mniejsza o to, czy postać jest uzależniona od aktu miłosnego, niejedzenia, jak jest w przypadku anoreksji czy też narkotyków Fundamentalnym pytaniem neurobiologów, psychologów oraz psychiatrów jest to, czy podłożem uzależnienia jest biologia czy psychika, to znaczy, czy przebiegi biologiczne zachodzące w mózgu odpowiadają za uzależnienia.

Odpowiedź na to pytanie jest nadzwyczaj ważna, bowiem to warunkuje sposób leczenia, jeśli albowiem jest wina psychiki, to leczenie może polegać na psychoterapii, natomiast jeżeli jest to wina procesów zachodzących w mózgu, powinno być prowadzone kurowanie farmakologiczne – tu pomoże ibogaina. Prowadzone były badania na bliźniętach jednojajowych jak także różnojajowych, które były dziećmi alkoholików, a wychowywane były w rozmaitych rodzinach.

Badania te wskazały, że jest szansę dziedziczenia pewnego typu zakłóceń neurologicznych czy także biochemicznych, które przyczyniają się do rozwoju alkoholizmu w przyszłym tychże dzieci. Badania prowadzone na zwierzętach potwierdziły te same wyniki co na bliźniętach, innymi słowy, że jest większa podatność na tolerowanie alkoholu, czy również preferencji do picia alkoholu. Wyniki tych badań zapoczątkowały poszukiwania genów odpowiadających za rozwój pijaństwa. Nie ma jednej przyczyny choroby alkoholowej, zazwyczaj są niezmiernie różne i dlatego przyjmuje się polietiologiczną genezę kierującą do uzależnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY