Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Turystyka

Huśtawka ogrodowa – na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę w czasie wybierania

Posiadacze ogrodów mają wiele opcji na ich zagospodarowanie. Jednym z ciekawszych, a z całą pewnością niezwykle praktycznych pomysłów, będzie zakup jakiejś huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to świetne miejsce do odpoczynku, można na niej coś poczytać, po prostu posiedzieć, a nawet zdrzemnąć.

Wybór najlepszej huśtawki będzie uzależniony od paru rzeczy. Po pierwsze istotna jest ilość dostępnego miejsca. Jeśli ogólna powierzchnia nie jest zbyt duża, to raczej należy zrezygnować z dużych wersji.

Przeciętny stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku użytkowników może być długi nawet na 2,5 metra, tak więc całość konstrukcji zajmować będzie spory teren. Trzeba również mieć na uwadze metodę montażu. W przypadku większych modeli jest zalecane, żeby były one stawiane na powierzchni o większej twardości, takiej jak beton, żwir czy słupy. Kolejną rzeczą, o którą należy zadbać, będzie bezpieczeństwo. Pomimo że pozornie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać zwyczajnym sprzętem, na którym ciężko sobie zrobić krzywdę, to w praktyce jest to trochę inaczej.

Jeżeli pod ciężarem kilku osób coś popęka, to taka usterka zakończyć się może poważnym wypadkiem. Dlatego ważne jest maksymalne obciążenie. Powinno ono być co najmniej 10 procent wyższe od całkowitej wagi użytkowników tego sprzętu, lecz jeśli będzie więcej, to tym lepiej. Przy czym trzeba sprawdzić dokładnie nie tylko na sam stelaż, ale też pozostały osprzęt, to znaczy liny, łańcuchy, sprężyny oraz tuleje. Każda z wymienionych części decyduje o udźwigu, ale również o tym, jak długo huśtawka będzie sprawna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY